آجیل خانگی 💥

انواع پسته مناسب برشته و مارد مصرف در آجیل

آجیل خانگی پستاکا

مخلوطی از پسته برشته شده، تخمه آفتابگردان، تخمه هندوانه، بادام نمکی است. از این ترکیب ۷۰درصد پسته و ۳۰ درصد باقیمانده اش بقیه موارد است. برای برشته کردن پسته از آبلیمو و نمک استفاده شده است. اگر از آتش هیزم برای برشته کردن استفاده شود بوی دود نیز مزه دیگری به این آجیل می دهد. از پسته درجه یک بدون دهن بست و رویت عالی برای این ترکیب استفاده شده است.

انواع پسته استفاده شده در آجیل خانگی

  1. پسته اکبری خوش رویت لوکس: پسته اکبری یکی از لوکس ترین است. شکل ظاهری بادامی مانند و زیبا دارد. از این نوع برای شور و برشته کردن یا زعفرانی استفاده میشود. قیمت پسته اکبری از انواع دیگر گرانتر است.
  2. پسته احمدآقایی: این نوع دارای مغز قرمزتر و پوسته سفیدتر نسبت به سایرین است. شور و زعفرانی کردنش ظاهری عالی در آجیل میدهد.
  3. پسته فندقی: از این نوع برای برشته کردن کمتر استفاده میشود. ظاهری ریزتر نسبت به سایرین و گرد مانند است.
  4. پسته کله قوچی: با توجه به اینکه درشت است. خندان بودن آن باعث ی شود در حین برشته شدن با دستگاه مغزش از پوسته استخوانی آن جدا شود. بنابراین بیشتر در آجیل خانگی که با تنور یا روش ها دیگر به غیر از دستگاه جهت شور برشته کردن استفاده شود.
آجیل خانگی
پسته شور و برشته شده

موارد مصرف:

از موارد مصرف با توجه به ترکیب عالی و خوش رنگ و خوشمزه بودنش برای آجیل شب یلدا بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. در مهمانی ها شب یلدا و شب های طولانی آذرماه و دی ماه همراه با میوه بهشتی و انار، همراه با کرسی و شومینه شب نشینی و شبی بیاد ماندنی با اقوام یا دوستان خود بجا بگذارید.

 

روش خرید:

فروش آنلاین (اینترنتی) آجیل خوب، درجه یک که مخلوطی از پسته، بادام، تخمه آفتابگردان، تخمه هندوانه است با پستاکا میتوانید انجام دهید. پستاکا یک مرکز خرید  آجیل است. انواع آجیل و خشکبار را بصورت خام و برشته به سراسر کشور ارسال می کند.

 

این نوشته در آجیل ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *