خرید پسته عید 🏪

نکاتی جهت خرید بهترین پسته عید

خرید پسته عید؟ بهترین پسته برای عید کدام است؟

خرید پسته عید و آجیل معمولا در اسفندماه هر سال انجام میشود. مردم ایران معمولا دو بار در سال اشتیاق به خرید پسته دارند. یکی عید هر سال و دیگری شب چله! بطور معمول برای خرید پسته اولین موردی که مردم به دنبالش هستند اینست کجا پسته ارزان تر است که در واقع پارامتر قیمت مهمترین دغدغه برای خرید هر چیزی است.

اغلب افراد هم به فروشگاه ها نزدیک خود یا شیرینی فروشی هایی که خشکبار میفروشند مراجعه نموده و خرید خود را انجام میدهند.

اغلب شناخت کاملی از پسته ندارند. پارمترهای تازه بودن، آبخندان نبودن، رویت، انس که در قیمت پسته بسیار تاثیر گذار هست را نمی دانند.

باید در نظر داشت که پسته ای که با رنگ و لعاب و زعفران خوشکل شده ممکن است آبخندان باشد در واقع پسته آبخندان قیمت پایین تری نسبت به سایرین دارد که باید در خرید پسته به این مورد مهم دقت کرد.

 

قیمت آجیل عید ۱۴۰۱:

برای تشخیص قیمت آجیل عید ۱۴۰۱ باید به نکات زیر دقت کرد.

  1. انواع پسته: اولین فاکتور تاثیرگذار روی قیمت پسته انواع آن است که می تواند پسته اکبری، کله قوچی، احمدآقایی، فندقی و بادامی باشد که هر کدام قیمت متفاوتی دارد.

  2. آبخندان نبودن: پسته آبخندان قیمت پایین تری دارد و معمولا به صورت شور و برشته و زعفرانی به فروش می رسد که مشخص نشود. که در این باره در ادامه توضیح خواهیم داد.

  3. انس: به میزان درشتی پسته وابسته است که معمولا خریدار قدرت تشخیص درست این موضوع را ندارد.

  4. رویت: میزان خندان بودن پسته را نشان می دهد بطور مثال در ۱۰۰ عدد پسته چه تعدان میزان دهن باز و خندان بودن آن بیشتر و مورد تایید است.

  5. خام یا برشته بودن: این فاکتور هم روی قیمت برای خرید پسته تاثیر گذار است. گاهی پسته کیفیت پایین تری را میتوان شور و برشته کرد.

  6. پسته دست چین، توچین یا معمولی: پسته توچین شده باکیفیت ترین نوع است. دانه های درشت، خندان و هم اندازه توچین شده اند.

 

خرید پسته بصورت تناژی بطور معمول قیمت چهانی دارد.

 

پسته عید
خرید پسته عید با کیفیتی عالی

خرید پسته عید و نحریدن پسته آبخندان؟

 

شاخصترین تفاوت پسته آبخندان این است که میزان باز بودن دهان پسته ها کمتر نسبت به پسته معمولی است. پسته آبخندان پسته دهان بسته بوده که طی فرآیندی با استفاده از آب سرد و سپس گرمای کوره دهان پسته ها باز شده است که معمولا این فرآیند بهداشتی نیست.

اغلب پسته ابخندان را بصورت شور و برشته یا شور و زعفرانی به بازار عرضه میکنند و تشخیص آن را سخت می کند.

خرید پسته عید و فروش انواع آجیل  را با پستاکا تجربه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *