پسته دستچین، توچین، درجه یک و معمولی چه تفاوتی با هم دارند❔

تفوات بین پسته دستچین، توچین و پسته معمولی

پسته دستچین، توچین، درجه یک و معمولی با هم متفاوت هستند. شکل ظاهری، وزن، رویت و قیمت هر یک تفاوت دارد. در ادامه با هر کدام آشنا خواهید شد:

پسته توچین

پسته توچین دارای کیفیت بالایی است و بسیار لوکس است که دانه های خندان و درشت آن با دست جدا نموده اند و دانه های نخودو، ریز، دهن بست و یا پسته هایی که درجه خندان آنها کمتر است حذف نموده اند. در نتیجه قیمت بلاتری نسبت به سایرین دارد. در نظر داشته باشید همه نوع پسته ای را می توان دست چین نمود. از این پسته برای آجیل عالی و لوکس در مراسم های مختلف، دید و بازدیدها از جمله شب یلدا استفاده می شود. این نوع گرانترین و لوکس ترین پسته است. جهت آشنایی با پهترین پسته ها در جهان نیز می توانید این کلیک نمایید.

پسته دستچین:

این پسته نیز به مانند پسته توچین، دانه های ناخندان و ریز و نخودو ندارد. در واقع می توان این دو را یکی نامید ولی نوع توچین دانه ها هم اندازه و دارای ظاهر مشابه را با دست جدا نموده اند. پسته دستچین نیز قیمت بالایی دارد.

پسته معمولی:

پسته معمولی نوعی است که در ابتدا توسط دستگاه های پسته پوست کن، شسشتو، نخاله گیر و نم گیرفرآوری می شود . سپس برای خشک شدن کامل آن در آفتاب پهن شده و سپس توسط دستگاه نمره کن دانه های خندان و ناخندان و همچنین دانه های نخودو و ریز آن جدا می شود. بنابراین این نوع درصد مجاز دانه های ناخندان( دهن بست) و ریز را داراست و بستگی به انس آن دارای درشتی و رویت متفاوت است. در خرید و فروش های عمده معمولا این پسته مبادله می شود. این نوع دارای دهن بست مجاز حدود ۶ درصد است.

پسته درجه یک:

همان پسته معمولی که دارای انس بالا و رویت خوبی باشد درجه یک نامیده می شود. بنابراین تعداد دهن بست مجاز حدود ۳ درصد است.

 

تمامی انواع پسته ها که نوع های رایج آن احمدآقایی، اکبری ، کله قوچی، و فندقی  است با توجه به نوع مصرف بصورت دست چین، توچین، معمولی، و درجه یک می تواند بفروش برسد.

سایت خرید پسته پستاکا انواع پسته ها را بصورت دستچین و توچین شده به فروش می رساند. فروشگاه اینترنتی پسته پستاکا تضمین می نماید اگر مشتری از کیفیت راضی نبود می تواند محصول خریداری شده را بازگرداند!

فروش پسته دستچین در تهران 

فروش پسته رفسنجان در تهران بصورت خام یا شور و برشته شده در مرکز خرید پسته پستاکا انجام می شود.

جهت خرید پسته اکبری، خرید پسته فندقی، خرید پسته کله قوچی و خرید پسته احمدآقایی می توانید اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *