پسته زعفرانی

پسته زعفرانی

پسته شور، زعفرانی و برشته:

پسته زعفرانی از شور، زعفرانی و برشته کردن انواع پسته بدست می آید .انواع پسته از جمله پسته اکبری، احمدآقایی، کله قوچی و فندقی را با مقداری زعفران، نمک، و آب برشته می کنند.

به علت استفاده از زعفران شکل پسته طلایی و خوشرنگ می شود. علاوه بر این خوده زعفران نیز دارای خواص خوبی است. استفاده از پسته برشته شده و زعفرانی، آجیل را خوشرنگ میکنند. جهت استفاده در دورهمی ها و مهمانی ها خاطرخواه زیادی دارد. دورهمی های شب یلدا و عید دیدنی ها از این پسته استفاده می شود.

طمع این نوع پسته

ناگفته نماند که پسته برشته شده  از نوع خام خوشمزه تر است. البته باید دقت کرد که میزان استفاده زعفران و نمک و میزان برشته شدن در مزه پسته تاثیر دارد. رنگ پسته فقط به علت استفاده از زعفران است و فاقد هر گونه مواد افزودنی است.

اما چند نکته هم باید در نظر گرفت:

  • پسته دارای خواص مفید زیادی است این خواص را با ترکیب زیاد نمک به آن کاهش ندیم!!
  • دیگر اینکه باید در خرید این نوع پسته دقت شود!!!!

ممکن است پسته آبخندان با این ترکیب برشته شده باشد و بنابراین قیمت پایین تری دارد.

همانطور که قبلا هم بیان شد انواع پسته را میتوان شور کرد اما معمولا پسته احمداقایی را برای این شور و برشته کردن استفاده می کنند زیرا که مغز قرمزتری دارد و ترکیب آن با رنگ طلایی ظاهر زیبایی میسازد.

موارد مصرف پسته زعفرانی:

از موارد مصرف با توجه به ترکیب عالی و خوش رنگ و خوشمزه بودنش برای آجیل شب یلدا بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. در مهمانی ها شب یلدا و شب های طولانی آذرماه و دی ماه همراه با میوه بهشتی و انار، همراه با کرسی و شومینه شب نشینی و شبی بیاد ماندنی با اقوام یا دوستان خود بجا بگذارید.

دقت شود پسته از جمله خوراکی‌هایی است که دارای ارزش غذایی بالایی بوده و توصیه می شود در صورت امکان روزانه ۵۰ عدد از آن مصرف شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *